Specyfika zajęć Porady/artykuły 10 rad Zabawne minki 12 przykazań logopedycznych dla Rodziców Doradca zawodowy Ósmoklasisto! Co po szkole podstawowej...?

Logopeda/ Neurologopeda

Specyfika zajęć

Zajęcia logopedyczne w szkole i przedszkolu prowadzą Panie Aneta Tadajewska oraz Ewelina Tarapacz. Zajmują się oceną, terapią mowy i języka po przez:

• kształtowanie prawidłowej mowy u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, czyli dbanie o jak najlepszy prawidłowy jej rozwój pod względem fonetycznym, gramatycznym i leksykalnym,
  • doskonalenie mowy już ukształtowanej,
  • usuwanie zaburzeń głosu,
  • usuwanie trudności w czytaniu i pisaniu wynikających z nieprawidłowej wymowy.

Zajęcia logopedyczne odbywają się  przed lub po zajęciach dydaktycznych obowiązkowych. Polegają na bezpośredniej pracy z uczniem na zajęciach logopedycznych w szkole, oraz przekazywaniu wskazówek w formie ćwiczeń zapisywanych w zeszycie, dla opiekunów do pracy w domu. Systematyczne utrwalanie i wykonywanie ćwiczeń w domu (co najmniej dziesięć minut dziennie) przynosi oczekiwane rezultaty i pozwala na dalszą korekcję wady wymowy na zajęciach.