Promocja zdrowia Telefony komórkowe Bezpieczny internet Profilaktyka uzależnień Zachowaj Trzeźwy Umysł Priorytety Certyfikaty Dzień Bezpieczeństwa Spektakle profilaktyczne DOPALACZE - ULOTKA Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych Nadwaga i otyłość Pierwsza Pomoc Przedmedyczna Nasz Kodeks Hejt - jak sobie z nim radzić? Opieka stomatologiczna Monitoring w szkole Bezpieczeństwo w Internecie BHP w czasach koronawirusa/Sanepid Psychologiczne bezpłatne wsparcie dla dzieci i rodziców Broszury profilaktyczne

Bezpieczeństwo i profilaktyka

Promocja zdrowia

Owoce w szkole”

W tym roku  nasza szkoła, po raz kolejny przystąpiła do unijnego projektu „Owoce w szkole”.
Głównym celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych. Obecność warzyw i owoców w diecie dzieci każdego dnia jest konieczna. Potrzebują one różnych składników pokarmowych, które dadzą im energię i chęć nie tylko do nauki, ale też do zabawy, sprawią, że będą pełne werwy i radości. Podając dzieciom warzywa i owoce każdego dnia, troszczymy się o ich zdrowie także w przyszłości.

Warzywa i owoce są źródłem cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych.

"Mleko w szkole"

W ramach promocji zdrowia po raz kolejny przystąpiliśmy do Programu „Mleko w szkole” mającego na celu zachęcenie dzieci do picia mleka.

W bieżącym roku szkolnym każde dziecko w szkole podstawowej otrzymuje bezpłatny kartonik białego mleka.