Zajęcia w świetlicy Godziny otwarcia świetlicy Wychowawcy świetlicy "BEZPIECZNA I PRZYJAZNA - świetlica szkolna" Godziny pracy psychologa Godziny pracy pedagoga/pedagoga specjalnego Autyzm i zespół Aspergera Co robić w wolnym czasie ? Godziny otwarcia biblioteki Program "Książki naszych marzeń" AKTYW BIBLIOTECZNY Wielka Liga Czytelników Klub Interesującej Książki Klub Młodego Czytelnika Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Zasady zachowania na Teams Projekt "Mała książka- wielki człowiek" Postawowe zasady netykiety Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Pedagog,Psycholog, Biblioteka, Świetlica,

Program "Książki naszych marzeń"

Nasza szkoła bierze udział w programie "Książki naszych marzeń"

szczegóły tutaj: https: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/ksiazki-marzen-dla-10-tysiecy-szkol.html

Projekt edukacyjny "Książki naszych marzeń"

W klasach I-VI został zrealizowany projekt edukacyjny z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

Klasa Ia

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły słuchali bajek i baśni, wykonali piękne ilustracje ulubionych bajkowych postaci, a następnie zorganizowali wystawkę książek H. CH. Andersena.

Klasa Ib

Uczniowie zapoznali się z nowościami książkowymi. Najbardziej zainteresowały ich "Legendy Polskie", a w nich "Legenda o Bazyliszku" Po przeczytaniu książki, dzieci wyklejały Bazyliszka z plasteliny oraz tworzyły historyjki obrazkowe.

Klasa II

W klasie II uczniowie wykonali oryginalne zakładki do książek - sowy- oraz czytali wybrane wiersze literatury dziecięcej.

Klasa III

Tematem zajęć w klasie III była książka Miry Jaworczakowej "Oto jest Kasia". Wiedzę ze znajomości lektury sprawdzali za pomocą Quizu " 1 z 12", który dostarczył uczniom mnóstwo emocji. Najlepszą znajomością fabuły wykazał się Szymon Wywiał. Podczas zabawy w sąd, główna bohaterka - Kasia została uniewinniona. Dzieci uznały, że każdy zasługuje na drugą szansę, ale symboliczna kara za niewłaściwe zachowanie została przez Wysoki Sąd zasądzona. Pod koniec zajęć przeprowadzono konkurs pięknego czytania.

Klasa IV

Zadaniem projektowym w klasie IV było przygotowanie scen ek propagujących zasady savoir vivre na podstawie poradników "Savoir vivre, czyli dzieciaki i "naopaki" oraz "Bon czy ton savoir vivre dla dzieci" Grzegorza Kasdepke dostępnych w bibliotece szkolnej. Książki te pozwoliły im się przygotować do ogólnopolskiego konkursu "Savoir -vivre na co dzień"

Klasa V

Uczniowie klasy V korzystając z atlasów, przewodników z zasobów biblioteki szkolnej, dotyczących regionu, w którym mieszkają, przygotowali prezentację multimedialną "Moje Zagłębie - moja mała ojczyzna" . Następnie przeprowadzili konferencję prasową, podczas której eksperci odpowiadali na pytania dziennikarzy dotyczące historii i obyczajowości Zagłębia.

Klasa VI

W klasie VI odbył się "Konkurs Pięknego Pisania" o pióro pani Dyrektor. Zadanie polegało na wykonaniu strony tytułowej jednej z powieści patrona szkoły Stefana Żeromskiego: "Ludzie Bezdomni", "Popioły" czy "Syzyfowe prace". Konkurs poprzedziły krótkie warsztaty kaligraficzne. Mistrzem kaligrafii zastała Roksana Grząś, która otrzymała zwycięskie wieczne pióro oraz dyplom gratulacyjny z rąk Dyrektora Szkoły.