Zajęcia w świetlicy Godziny otwarcia świetlicy Wychowawcy świetlicy "BEZPIECZNA I PRZYJAZNA - świetlica szkolna" Godziny pracy psychologa Godziny pracy pedagoga/pedagoga specjalnego Autyzm i zespół Aspergera Co robić w wolnym czasie ? Godziny otwarcia biblioteki Program "Książki naszych marzeń" AKTYW BIBLIOTECZNY Wielka Liga Czytelników Klub Interesującej Książki Klub Młodego Czytelnika Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Zasady zachowania na Teams Projekt "Mała książka- wielki człowiek" Postawowe zasady netykiety Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Pedagog,Psycholog, Biblioteka, Świetlica,

Kolejna edycja

WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW

2015/2016

2016/2017 - 17 X 2016r. rozpoczęła się III już edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników" pod honorowym patronatem MEN. Konkurs składa się z trzech etapów. Celem pierwszego, szkolno - bibliotecznego etapu, jest wyłonienie po trzech półfinalistów w obu kategoriach klasowych, kl. 1-3 i kl. 4-6. Uczestnicy zdobywają 10 sprawności poprzez czytanie proponowanych przez Organizatorów książek i rozwiązywanie przygotowanych do nich testów. Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci wraz z rodzicami/opiekunami przy rozwiązywaniu testów. Rodzice uczniów kl. 2-6 nie powinni wypełniać testu, a jedynie wspierać dzieci, pomagać, pełnić rolę doradczą, nakierowywać je na właściwy tok myślenia, czy odpowiednie źródło informacji. Lista książek jest dostępna na stronie internetowej konkursu http://wielka-liga.pl/ Zapraszamy do udziału!

2017/2018- 12 kwietnia uczennice kl. IIIa, IIIb , IV i V brały udział w półfinale Wojewódzkiego Konkursu ,,Wielka Liga Czytelników". W pierwszym etapie szkolno- bibliotecznym, od 15 grudnia 2017 do 25 lutego 2018r,  czytelniczki zdobyły komplet sprawności czytelniczych, rozwiązując indywidualnie testy dotyczące nie tylko treści wybranych książek, ale również zadania matematyczne, przyrodnicze. Wymagały one korzystania z księgozbioru podręcznego biblioteki szkolnej oraz technologii informacyjno - komunikacyjnych.
    Miło nam poinformować, że w drugim etapie konkursu, w półfinałach powiatowych, drużyna z kl. IIIa i IIIb w składzie: Julia Grzesik, Amelia Garczyk oraz Milena Krajniewska jako najlepszy zespół w Dąbrowie Górniczej, zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego Konkursu, który odbędzie się 24 maja w ,,WOM" w Katowicach. Doskolale poradziły sobie również uczennice   z kl. IV i V: Natalia Górska, Julia Zębik oraz Agata Jarosz, które zdobyły 96/100 punktów z testu o ,,Mikołajku" René Goscinny i Jean Jacques Sempé.

Finał wojewódzki: VI miejsce Julia Grzesik Amelia Garczyk Milena Krajniewska

sprawozdanie -Sprawozdanie-WLCZ.pdf