Partners

Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:

Nasza Placówka wspiera

wychowawcze działania Rodziców

• Klub Młodego Czytelnika włączył się w organizację Ogólnopolskich Wyborów Książek. Odwiedź szkolną bibliotekę w maju i czerwcu i ...zagłosuj!

• Za nami Szkolny Turniej Tenisa. W kategorii klas I-II zwyciężył Kacper Gendek, drugie miejsce przypadło Franciszkowi Haladynowi, a trzeci był Filip Imiołek. W grupie wiekowej klas III - V najlepszy był Szymon Zębik, miejsce II dla Tymka Sienkiewicza, III dla Fabiana Młynarczyka. Spośród uczniów klas VI-VII najlepsi byli Szymon Bożek, Antoni Krajniewski i Tymek Kokot. Wśród rodziców prym wiedli: p. M. Bożek, p. Ł. Grazda oraz p. B. Kokot. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Organizatorem była Rada Rodziców oraz Nauczyciele: Iwona Bargieła, Mateusz Guzy. Szczególnie dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała sportowe nagrody.

• Informujemy, że nasza szkolna i przedszkolna społeczności bierze udział w ekologiczno - edukacyjnym projekcie "Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci". Koordynatorem akcji jest p. Aneta Tadajewska. Pusty pojemnik przygotowany na elektroodpady znajduje się obok miejsca składowania pozostałych odpadów. Tam też będzie można pozostawić sprzęt większych gabarytów.

• Za nami dwudniowa wyprawa do Zakopanego. Co prawda ze słońcem był mały kłopot, ale najważniejsze punkty stolicy Tatr zaliczone! Wielka Krokiew, Gubałówka, Krupówki, Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Dolina Kościeliska to miejsca, które odwiedzili uczniowie klasy VII, VI i V.

• https://bezpiecznaautostrada.pl/lista-zwyciezcow/ Miło nam poinformować, że nasza szkoła zbudowała drużynę Młodych Bohaterów Bezpieczeństwa i została laureatem konkursu "Bezpieczna Autostrada", którego celem jest poszerzanie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Konkurs prowadzony jest w ramach kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada, organizowanym przez Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przy współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pod patronatem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Koordynatorami projektu w naszej szkole byli p. Iwona Bargieła oraz p. Mateusz Guzy. Gratulujemy! https://bezpiecznaautostrada.pl/konkurs/

• 12.04 w grupie Biedronki odbyły się zajęcia otwarte pt:” W krainie muzyki”. Dzieci zaprezentowały utwory muzyczne, które śpiewają na co dzień podczas zajęć oraz wystukiwały rytm do muzyki. Wspólnie z rodzicami tańczyli do utworu „Magiczna liczba 7” oraz „ Chodzę sobie chodzę”. Przedszkolaki wykonały także prace plastyczne ”Kolorowy tamburyn”. A na koniec był...poczęstunek ;-)

• Marcelek jest uczniem naszej szkoły. Uczęszcza do klasy II. Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1,5 % podatku. Z góry bardzo dziękujemy za życzliwość :-)

• Od kwietnia w naszym mieście działa Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży .

Rozmowa ze specjalistą to pierwszy krok do rozwiązania każdego problemu, więc jeśli potrzebujesz pomocy i chcesz porozmawiać, zadzwoń pod numer 503 998 412 – codziennie od 18 do 21 .

• 10.04. 2024r. odbyło się spotkanie w ramach Klubu Interesującej Książki. Uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach " Podróż Tuwimowią Lokomotywą", a uczniowie kl. IV przenieśli się do baśniowego świata pana Ambrożego, czyli do "Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy.

Podstawowym założeniem spotkania była promocja i rozwój czytelnictwa dzieci i młodzieży. Zajęcia te nie miały sztywnych ram lekcji bibliotecznej, a ich głównym celem było rozbudzenie w uczniach ciekawości czytelniczych i zamiłowania do książek. W czasie zajęć uczniowie żywo uczestniczyli w zaproponowanych formach pracy. Wykazali się znakomitą znajomością omawianych lektur. Zajęcia prowadziła p. Katarzyna Herich - nauczyciel bibliotekarz z Wydziału IB Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas :-)

• Zakładanie ogródka stało się naszą przedszkolną tradycją. Jak co roku, tak i tej wiosny Przedszkolaki przekopały grządki, posiały nasiona i posadziły sadzonki - kwiatów, warzyw i owoców.

Taka ogrodnicza aktywność to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w świat natury oraz na kształtowanie postaw ekologicznych. Akcja znakomicie wpisała się w ideę tegorocznej innowacji pdagogicznej "EkoPrzedszkolak".