DKF

Dyskusyjny Klub Filmowy (DKF) to klub, który powstał z inicjatywy uczniów skupionych w Samorządzie Uczniowskim w ścisłej merytorycznej współpracy z opiekunem Samorządu. Skierowany jest nie tylko do uczniów szkoły, ale również do starszych mieszkańców środowiska lokalnego takich jak rodzice i absolwenci.

Celem DKFu jest:

- interesujące zagospodarowanie czasu wolnego uczniów w godzinach popołudniowych

- integrowanie różnych środowisk: uczniów, rodziców, dziadków, absolwentów

- wprowadzenie Klubowiczów w obszar kina, które stawia pytania, skłania do refleksji, porusza sferą emocji i uczuć, uczy asertywnego myślenia

-wprowadzenie do aktywnego słuchania (każdy film poprzedzony jest odpowiednim wstępem)

- umożliwienie dyskusji z możliwością wyrażenia swojego zdania i poglądów zachowaniem kultury słowa

- nauka współodpowiedzialności za odpowiednią, miłą atmosferę spotkania klubu (uczniowie przygotowują odpowiednie wygodne miejsca, materace, sofy, fotele, które pozwalają w swobodny i wygodny sposób uczestniczyć w projekcji filmu zarówno młodszym jak i starszym klubowiczom.

Wybór filmów może wynikać zarówno z propozycji uczniów jak i nauczycieli, również jako uzupełnienie potrzeb edukacyjnych uczniów związanych z konkretnymi uroczystościami, świętami, rocznicami. Może być on również związany z materiałem realizowanym w ramach godzin szkolnych, wówczas we współpracy z kołami przedmiotowymi.

Uczniowie wraz z rodzicami informowani są o tym, dla jakiej grupy wiekowej skierowany jest film i jaka jest jego tematyka. Spotkania klubu odbywają się kilka razy w semestrze. Uczestnictwo w DKFie jest bezpłatne i dobrowolne.